Používejte techniku

V současné době široce dostupná technika v mobilních telefonech umožňuje např. vyfotit vyrážku, která už nemusí být přítomna při vyšetření, také je možné natočit video - např. když dítě kašle jen v noci, nebo má záchvat kašle, dušnosti, takové záznamy výrazně pomáhají při diagnostice, nebojte se takové záznamy přinést  s sebou do ordinace ! 

Nově posíláme recepty i do mobilu

Nově lze poslat recepty nejen emailem, ale i do mobilu. Je potřeba, abyste nahlásili sestřičce své telefonní číslo. Pokud nahlásíte číslo špatně, tak podruhé již nejde stejný recept poslat znovu.

29.3.2019

Akutní ošetření

Pokud jste nemocní - teplota, kašel - navštivte vždy nejprve svého praktického lékaře. Pacient s kapénkovou infekcí ohrožuje další jinak zdravé pacienty v naší čekárně. Pokud máte potíže takového rázu, že to nejste schopni vyřešit v ordinaci praktického lékaře, bývá dobrým zvykem, že buď praktický lékař zavolá anebo alespoň vám vydá žádanku k akutnímu ošetření u nás. K mimořádnému akutnímu ošetření se dostavte co nejdříve ráno, aby bylo možno ev. udělat odběry, výtěry, ev. další vyšetření, např. rtg. Těžko se dá pochopit, když pacient popisuje nesnesitelné potíže a dostaví se až v 11 hod.

Výpadky v internetovém objednávání

Firma spravující software na internetové objednávání hlásí výpadky ve funkčnosti, pracují na odstranění problémů, nicméně už to trvá asi měsíc. Kdybyste měli nějaké problémy s touto službou, nahlaste nám je, prosím. 

19.11.2018

Jak s e-receptem

E- recept musí přijímat každá lékárna. Princip  služby - lékař vystaví recept, pošle ho elektronicky do úložiště SUKL a pacient dostane unikátní kod /ve formě písmen nebo čárkového kodu/. S tímto kodem jde do lékárny, která si recept vyzvedne na úložišti SUKL. Lékárna tedy nepotřebuje fyzicky recept, stačí jí ten kód, takže pokud vám pošlu recept mailem, nemusíte tisknout, můžete si opsat kod nebo ho ukázat v lékárně z mobilu, Recept platí 14 dní, antibiotika  3 dny. Osobně vidím v e-receptu velké výhody - nelze recept zfalšovat, pacient pokud bere lék dlouhodobě, nemusí chodit stále do ordinace,některé lékárny, které s oblibou mění předepsané léky za jiné /v tomto jsou pověstné řetězce/, mají ztíženou pozici. Zádrhel by mohl nastat při výpadku sítě webové.  Komunikace mezi lékařem a úložištěm je kódovaná, lékař i lékárník musí mít speciální zabezpečený certifikát, takže zneužití dat hrozí možná ještě méně, než když se recepty posílaly fyzicky na pojišťovnu.  Pro tyto důvody e recept používám již více než 3 roky. 


Pozn: SUKL = Státní ústav pro kontrolu léčiv

e-recept spuštěn !

Po prodlevě způsobené Státním ústavem pro kontrolu léčiv byl znovu spuštěn e-recept. Protože provozovatel změnil rozhraní, vznikla od spuštění e-receptu asi měsíční prodleva , než se poskytovateli našeho lékařského programu podařilo upravit náležitě datové rozhraní. Nyní již e-recept u nás funguje, můžete si žádat o recept v elektronické podobě a ušetříte si cestu k nám.


17.5.2016 15,30 hod.  MUDr.KudlíkOrdinujeme v novém

Od 1.5.2015 jsme přestěhovaní do nové ordinace - adresa Sokolská 35A, Znojmo - je to přímo naproti sokolovny- foto ordinace viz fotografie. Doufám, že s novým prostředím budete spokojeni. Parkování 10 Kč na hod.  230 metrů u lázní nebo u střední zdrav.školy, nebo zdarma podle místa ev. v uličce M.Curie u sportovní haly /pozor - je potřeba mít parkovací hodiny/.Telefonní číslo na mobil zůstává v platnosti, mailová komunikace taktéž.

3.5.2015  MUDr.Kudlík

E - recept spuštěn !

Funkce e-receptu je již spuštěna ! Objednáte si recept, my vám ho zašleme mailem, vy si tento recept doma vytisknete a jdete s ním přímo do lékárny, aniž byste museli chodit k nám. Na receptu je originální kod, lékárna si ho sejme a vyzvedne v úložišti SUKL /Státního ústavu ´pro kontrolu léčiv/. Odpadá pro vás cesta k nám.Tuto službu má zprovozněna Lékárna u sv.Alžběty ve Znojmě, naproti soudu, lékárna Aesculap na Holandské a lékárna v Příměticích, lékárny Hytych v Hrušovanech nad Jev. a v Božicích, Lékárna Natura Znojmo-Hvězdova, lékárna v Hodonicích, Nová lékárna u gymnázia, lékárna Benedikt na Jarošově ulici. 

Pokud nemáte tiskárnu, je možné váš recept přeposlat mailem do lékárny, tam si ho vyzvednete na jméno - adresy :   alzbetaznojmo@seznam.cz , lékárna.aesculap@seznam.cz, nebo stačí opsat si kod na receptu /řada písmen/.

Doufám, že tuto službu začnete hojně využívat a budete s ní spokojeni.

MUDr.Kudlík

7.1.2015

Nový způsob objednávání a komunikace přes internet

Vzhledem k tomu, že jsme zahlceni telefonáty a vy se nemůžete vždy snadno dovolat, připravili jsme pro vás systém internetového objednávání se k vyšetření - můžete se přímo na našich stránkách objednávat v kalendáři.  Také si můžete požádat o konzultaci. Veškerá komunikace se děje přes zakodovaný kanál , takže k této komunikaci nebude mít nikdo jiný přístup. Služba je bezplatná, je však potřeba u nás v ordinaci fyzicky podepsat souhlas /u nezletilých jeden jejich zák.zástupce/, musíte mít funkční mailovou adresu, po podpisu souhlasu obdržíte originální heslo - klíč.Věříme, že se zapojí většina pacientů. Je to výhodné jak pro nás, tak pro vás /nemusíte telefonovat, chodit/. Už nyní si můžete požádat o originální klíč, služba objednávání je spuštěna , konzultace taktéž, možno je objednávat recepty /k vyzvednutí na naší evidenci/, služba e-receptu je taktéž spuštěna ! - viz  aktualita výše

Pokud se připojujete , je lepší nevyužívat internet exporer, ale požívat Google nebo Mozzila.

19.9.2014

Měření saturace kyslíkem

V roce 2012 jsme pořídili přístroj na měření saturace kyslíkem v krvi. Používáme hlavně u zhoršených pacientů, těhotných astmatiček, dušných pacientů. Měření je neinvazívní, provádí se přiložením speciálního kolíčku na prst, hodnota je okamžitě k dispozici. Výkon není hrazen ze zdravotního pojištění, v rámci zlepšování kvality poskytovaných služeb provádíme jej zdarma.

Vyšetřování astmatu

Vyšetřování CO

V lednu 2012 jsme pořídili přístroj, který stanovuje koncentraci kysličníku uhelnatého (CO) ve vydechovaném vzduchu. Toto vyšetření spolehlivě odhalí, zda je pacient kuřákem a jak silným. Toto vyšetření je tzv. neinvazivní, spočívá v tom, že pacient zvolna podle pokynů vydechuje přes jednorázový náústek do přístroje.Vyšetření není hrazeno ze zdravotního pojištění.Zakoupení bylo sponzorováno z poplatků 30,-Kč. Jeho provoz pokrýváme z vlastních zdrojů.


Pokud by si toto vyšetření chtěl někdo nechat udělat jako samoplátce, stojí 50 Kč, uděláme ho bez objednání.

FeNO

V srpnu 2009 jsme pořídili přístroj, který stanovuje koncentraci kysličníku dusnatého (NO) ve vydechovaném vzduchu. NO se tvoří v průduškách při alergickém zánětu, je tedy indikátorem aktivity alergického astmatu. Měříme koncentrace v ppb. Pomáhá nám stanovit diagnózu, odlišit alergické astma od jiných chorob (např. chronické bronchitidy), zhodnotit úspěšnost léčby. Tento přístroj je dosti drahý, jeho zakoupení bylo sponzorováno z poplatků 30,-Kč zavedených v  roce 2008. Úhrada pojištovnou pokryje tak akorát provoz přístroje. Toto vyšetření je tzv. neinvazivní, spočívá v tom, že pacient zvolna podle pokynů vydechuje přes bakteriální filtr a náústek do přístroje. Výkon je pojištovnou hrazen jen v určitých případech - podrobnosti vám sdělí váš lékař.

Pokud by si toto vyšetření chtěl někdo nechat udělat jako samoplátce, stojí 300 Kč, uděláme ho bez objednání.

Před vyšetřením se nesmí 2 hodiny kouřit, hodinu jíst a hodinu před vyšetřením by se neměla vykonávat větší tělesná námaha.